Sevimli Dostlarınıza İyi Gelecek

akademi hh web hizmetler 7

Kardiyoloji, kalbin çalışma performansının ve işlevinin düştüğü durumlarda doğabilecek fiziksel ve davranışsal durumları inceleyen bilim dalıdır.

Sevimli dostlarınızda kalp rahatsızlıkları doğmasal ya da ilerleyen yaşa bağlı olarak karşımıza çıkabiliyorken, herhangi bir hastalık sonucu kullanılan ilaçların yan etkisine bağlı olarak da kendini gösterebilmektedir. Kalp rahatsızlıklarında fiziksel ve ruhsal depresyon durumu, isteksizlik, yemek yerken ve su içerken zorlanma, solunum güçlüğü ve egzersiz intörlerans durumu siz hasta sahipleri tarafından kolayca anlaşılabilmektedir.

Hayatımızın büyük bir bölümünü birlikte geçirdiğimiz sevimli dostlarımızda rastladığımız bu durumu Akademi Hayvan Hastanesi'nde kullanılan son teknoloji cihazlar (ultrasonografi, E.K.G., E.K.O.) ile alanında uzman veteriner hekim kadromuz ve danışman hocalarımızla yapılan bilimsel çalışmalar ve müdahalelerle sevimli dostlarınızın tedavilerinde başarıya ulaşabilmekteyiz.

Tıbbi ve bilimsel yöntemlerin sürekli takip edildiği, yeni tekniklerin uygulamaya alındığı, kendini geliştiren yapımızla hastalara daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

E.K.G. cihazları kalbin performansını elektriksel olarak ölçüp somut olarak görmemizi sağlayan kardiyoloji alanında sıkça kullandığımız cihazlardır. Bu cihazlar kalbin elektriksel aktivitesini küçük elektrotlar sayesinde makine bünyesinde kaydederek bir kağıt üstüne aktarır. Kalbin anormal ritimlerini, kullanılan ilacın kalp üstündeki etkisini, kalp büyümlerini ve kalp kası kuvvetini de bu cihazlar sayesinde görüntülememiz mümkündür. Sevimli dostlarımız da sıklıkla görülen rutin fiziksel aktivite sırasında zorlanma, solunum güçlüğü, isteksizlik hali ve fiziksel depresyon gibi durumlarda hastanemiz bünyesinde bulunan E.K.G. cihazımız ile dostlarımıza kardiyak muayene sırasında yardımcı olabilmekteyiz.