Sevimli Dostlarınıza İyi Gelecek

Akademi Hayvan Hastanesi'nde hizmet veren Genel Cerrahi Bölümü, ilgi alanın genişliği ve birçok disiplin ile birlikte eşgüdümlü olarak çalışmaktadır. Alanında uzman hekim kadromuz ve gelişmiş alt yapısı ile her biri ayrı uzmanlık gerektiren çeşitli alt bölümlerde hizmet vermektedir.


Anestezi ve Reanimasyon

Operasyon öncesinde, sırasında ve sonrasında sevimli dostlarımızın refahını arttırmak için en önemli konulardan bir tanesi anestezidir. Anesteziye girecek dostlarımızın stressiz olması, kan değerlerinin anesteziye uygun olması, anestezi başlangıcında oda koşulları ve anestezi yönetimi dostlarımızın operasyon sırasında güvenle uyuması için gerekli temel koşullardır.

Akademi Hayvan Hastanesi'nde en uygun şartlardaki sessiz anestezi odalarında sıvı ve gaz anestezi, özel cihazlar ile profesyonel ekip tarafından uygulanmaktadır.

Operasyon sırasında vital bulgular hasta başı monitörizasyonu ile takip edilmektedir. Bizlere emanet ettiğiniz sevimli dostlarınızı sizlere sağlıklı teslim etmek için uygun koşullarda, güvenli anestezi Akademi Hayvan Hastanesi'nde son sistem cihazlar ile uygulanmaktadır.


Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Akademi Hayvan Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında başarılı uygulamarıyla hastalarına daha kaliteli bir yaşam sunmaktadır. Özellikle ağrıların tedavisinde merkez olarak hizmet veren bu bölüm, diğer branşlarla işbirliği içinde olarak hastaların daha ağrısız ve daha konforlu bir yaşam sürdürmelerini sağlamaktadır.

Başta nörolojik rehabilitasyon olmak üzere, ortopedik postoperatif rehabilitasyon, spondilitis ve iskelet - kas sistemi ağrılarında, dejeneratif kas ve eklem hastalıklarında hizmet veren Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü sevimli dostlarınızın iyileşmesinde önemli katkı sağlamaktadır.


Ortopedi ve Travmatoloji

Sevimli dostlarınızda ortopedik rahatsızlıklar çoğunlukla travmatik yollarla oluşsa da son yıllarda genetik aktarımlarla meydana gelen ortopedik rahatsızlıklara da sıklıkla rastlanmaktadır. Tam sistem steril ameliyathane de alanında uzman kadro güvenli anestezi ve ithal implantlarda en uygun şekilde ortopedik müdahelelerden sonra meydana gelen ağrılar en uygun şekilde hafifletilip bize emanet edilen sevimli dostlarınızın güvenli bir şekilde teslim edilmesi sağlanmaktadır.


Nöroloji ve Nöroşirürji

İnsanlarda olduğu gibi sevimli dostlarımızda da nörolojik hastalıklara sıklıkla karşılaşılmaktadır. Sinir Sistemi hastalıklarının tanısı ve tedavisi oldukça zordur.

Nörolojik hastalıkların nedenleri arasında vaküsler (damarsal) yapı bozukluğu, viral, bakteri ve parazitler etkenler, hormonal sebepler, travma, doğmasal anomaliler ve omur ilik kanalı boyunca seyreden deformasyonlar sayılabilir. Doğru yapılmış nörolojik muayene, kan biyokimya değerleri, beyin omur ilik sıvısının değerlendirilmesi, röntgen bulguları ve ileri görüntüleme tekniği olan MR (manyetik rezonans) uygulamalarından yararlanılmaktadır.

Nörolojik muayenesi yapılan ve operatif sağaltım dışında tedavi seçeneği bulunmadığı karar verilen sevimli dostlarımıza teknolojinin son imkanlarıyla donatılmış ameliyathanelerimizde başarılı ameliyat teknikleri uygulanmaktadır.


Kan Transfüzyonu

Hastanemizde kan nakli uygulamaları yapılmaktadır. Kan Transfüzyonu alanında uzman ve tecrübeli ekip tarafından yapılmaktadır. Kan Transfüzyonu hassas bir operasyondur ve alanında uzman hekimler tarafından yapılmadığında kötü sonuçlar doğurmaktadır. Unutmayın! Kan hayattır.


Göz Hastalıkları

Göz rahatsızlıklarıyla sıkça karşılaşılan fakat belirtilerinin fark edilmesi de bir o kadar güç olan rahatsızlıktır. Akademi Hayvan Hastanesi bünyesinde Göz Kapağı Anomalileri, Kornea Hastalıkları, Lens Hastalıkları, Retina Hastalıkları ve Göz Tansiyonu problemleri alanında uzman hekim ve ekipmanlarla gerek medikal gerekse de cerrahi yöntemlerle tedavisi yapılarak sevimli dostlarınızın hak ettikleri hayat kalitesi sağlanmaktadır.


Genel Cerrahi

Akademi Hayvan Hastanesi'nde hizmet veren Genel Cerrahi Bölümü, ilgi alanın genişliği ile birçok disiplin ile birlikte eş güdümlü olarak çalışmaktadır. Uzman hekim kadromuz ve gelişmiş alt yapısı ile her biri ayrı uzmanlık gerektiren çeşitli alt bölümlerde hizmet vermektedir.