Sevimli Dostlarınıza İyi Gelecek

2006 yılında Veteriner Polikliniği olarak çıktığımız yolda 2019 yılında Bursa'nın İlk Özel Hayvan Hastanesi olarak alanında uzman Veteriner Hekim kadromuz, son teknoloji ekipmanımızla; tıbbi ve bilimsel çalışmalarına devam eden hastanemiz bünyesinde tam teşekküllü yoğun bakım, ameliyathane, laboratuvar, görüntüleme birimi, E.K.O., eczane ve hospitalizasyon üniteleri ile sevimli dostlarınıza 7 gün 24 saat hizmet veremeye devam ediyoruz.

Faaliyet alanımızdaki tüm tıbbi ve akademik gelişmeleri, son teknolojileri takip ederek bunların kurum içerisinde uygulanması ve kullanılması ile en doğru tanı, tedavi ve cerrahi çalışmalar temel hedefimizdir.

Akademi Hayvan Hastanesi; bir Prof. (danışman), bir Prof., bir Doç. Dr., sekiz Veteriner Hekim ve altı Veteriner Teknikeri olmak üzere geniş bir hekim kadrosu yanında, yine alanında deneyimli yardımcı personeli ile hizmet vermektedir.

Çeşitli üniversitelerle eğitim alanında sürdürülen işbirlikleri sonucu deneyimlerin karşılıklı paylaşılması Akademi Hayvan Hastanesi için büyük önem taşımaktadır. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz staj eğitim programları ile meslek adayı veteriner hekimlerin yetiştirilmesine katkı sağlamaktayız.

Hastanemiz verdiği hizmet ve çalışmalar ile alanında bir referans merkezi olmayı sürdürmektedir.

Sosyal projelere verdiğimiz önemin bir sonucu olarak her yıl düzenlenen 'Akademi Hayvan Hastanesi Geleneksel Mama Konseri' projesi ile sokakta yaşan canlar için mama konserleri düzenlemekteyiz. İlki 17 Ocak 2018'de Hayal Kahvesi Bursa'da düzenlenen Mama Konseri'mizde sahne alan 'Sonuç' ile 5 ton mama, ikincisi 31 Ocak 2019'da Hayal Kahvesi Bursa'da düzenlenen Mama Konseri'mizde sahne alan 'Ömür Gedik' ile 10 ton mama, üçüncüsü 15 Ocak 2020'de Inferno Mania Bursa'da düzenlenen Mama Konseri'mizde sahne alan 'Çelik' ile 25 ton mama toplanarak belediye barınakaları, sivil toplum kuruluşları ve hayvan severler aracılığıyla sokak canları ile buluşturulmuştur. Akademi Hayvan Hastanesi olarak 'Geleneksel Mama Konseri' haricindeki projelere de destek vermekteyiz.