Sevimli Dostlarınıza İyi Gelecek

Sevimli dostlarımızın hastalıklarında diyet mama ile beslenme tedavisinden, bebeklikten yetişkinliğe, kısırlaştırma operasyonu sonrasında, hamile ve emzirme dönemine ve son olarak yaşlılığa kadar geniş bir yelpazede beslenme ve diyet danışmanlığı yapan Akademi Hayvan Hastanesi, can dostlarımızın tüm yaşam, evlerinde sağlıklı ve bilimsel beslenmesi için siz hayvansever dostlarımıza yardımcı olacaktır.

Beslenme, sevimli dostunuzun sağlığı ve yaşamının en önemli anahtarlarından biridir. 

Sevimli dost sahibi olarak en önemli sorumluluktan birsi büyüme ve bakım için gerekli olan besinler sağlamaktadır. Bunu yapabilmek için sevimli dostlarınızın beslenme ihtiyaçlarını anlamak gerekir.

Sevimli dostlarımız, belirli beslenme gereksinimlerini karşılamak için hayvan dokusunda yer alan besin öğelerine ihtiyaç duyarlar. Daha çok protein ihtiyaçları nedeniyle sevimli dostlarımız insanlardan beslenme ihtiyaçları açısından çok farklıdırlar. Sevimli dostlarımız vitamin, mineraller, yağ asitleri ve aminoasitler de dahil olmak üzere bir çok besleyici maddeye ihtiyaç duyarlar. Bu besinler vücut dokularının yapı taşlarıdır; metabolizma, katabolizma gibi vücutta gerçekleşen kimyasal reaksiyonlar için geçerlidir.

Sevimli dostlarımız benzersiz metabolizması nedeyile, sizin için olan şey, sevimli dostunuz için zararlı olabilir.

Yüksek kaliteli bir çok mama, sevimli dostunuzun diyetinde yeterli miktarda vitamin ve mineral tedariğini sağlar; bu nedenle takviyeleri veteriner hekiminizin onayı olmadan eklememelisiniz.

Sevimli dostlarımız ile ilgili bir diğer önemli besin sudur. Su, vücut sıcaklığını düzenlemek, yiyecekleri sindirmek, atıkları ortadan kaldırmak, tuz ve diğer elektrolitlerin vücutta kullanılmasına yardımcı olmaktadır. Sevimli dostunuza her zaman temiz su sağlamanız gerekmektedir.